پارسه پلاس یک شرکت همکار محور
اطلاعات تماس
تهران بلوار مرزداران خیابان ناهید کوچه گلستان ۵ پلاک ۳۳
ساختمان پارسه پلاس
info [at] ParsePlus.com
2144223175 98+
ما را دنبال کنید

رایانش ابری

رایانش ابری

 

مهمترین مزیتهای رایانش ابری

۱- هزینه

رایانش ابری هزینه های خرید نرم افزار، سخت افزار، نصب و راه اندازی دیتاسنترها یا رک های سروری سایت برق روزانه برای تأمین برق و خنک کردن آنها و همچنین نیاز به کارشناسان فناوری اطلاعات برای مدیریت زیرساخت ها را از بین میبرد که این موارد باعث سرعت بخشیدن به کارها میشود.

۲- سرعت

بیشتر سرویسهای رایانش ابری به صورت سلف سرویس و براساس نیازهای موجود هستند، بنابراین مقادیر وسیعی از منابع رایانش را می توان در چند دقیقه فراهم کرد و تنها با چند کلیک ماوس، کسب و کاری با انعطاف پذیری بسیار زیاد ممکن ساخت و از فشار برنامه ریزی کاست.

۳ -مقیاس جهانی

از مزایای سرویس های رایانش ابری، مقیاس انعطاف پذیر است. در اصطالح Cloudاین بدان معنی است که، مقدار دقیق منابع  IT مانند قدرت رایانشی بیشتر یا کمتر، ذخیره سازی و پهنای باند درست در مواقع مورد نیاز و از موقعیت جغرافیایی مناسب عرضه میشود.

۴- بهره وری

مراکز داده یا دیتاسنترهای سایت نیازمند رک گذاری و استک گذاری بسیاری هستند که شامل نصب و  راه اندازی سخت افزارها، پچ کردن نرم افزارها و دیگر کارهای روزمره مدیریت ITهستند. رایانش ابری نیاز به تعداد زیادی از این وظایف را حذف میکند، بنابراین تیم های فناوری اطلاعات می توانند زمان زیادی را برای رسیدن به اهداف مهم کسب و کار خود صرف کنند.

۵- عملکرد

بزرگترین خدمات رایانش ابری بر روی یک شبکه جهانی از دیتاسنترهای ایمن اجرا می شود که به طور دائم به آخرین ورژن سخت افزار رایانشی سریع و کارآمد ارتقا مییابد. این موضوع مزیتهای زیادی را برای یک دیتاسنتر واحد در یک شرکت برزگ به همراه دارد که شامل کاهش تأخیر در شبکه برای اپلیکیشنها و صرفه جویی در مقیاس بزرگ تر میشود.

 

۶- قابلیت اطمینان

رایانش ابری امکان پیشتیبانی و بک آپ گرفتن از داده ها، بازیابی اطلاعات و تداوم کسب و کار را ساده تر و ارزان تر می سازد، زیرا میتون داده را در محلهای دیگر شبکه ارائه دهنده Cloud منعکس کرد .

۷-چابکی

کاربر میتواند در زمان نیاز ، میزان منابع مورد استفاده را کاهش یا افزایش دهد.

۹-هزینه

ادعا می شود که این فناوری هزینه ها را به میزان زیادی کاهش میدهد و هزینه سرمایه ای را به هزینه عملیاتی تبدیل می کند. این به ظاهر موانع ورود به بازار را کاهش می دهد، زیرا رایانش ابر، مشتریان را از مخارج سخت افزار، نرم افزار و خدمات و  همچنین از درگیری با نصب و نگهداری نرم افزارهای کاربردی به شکل محلی می رهاند.

 

۱۰-استقلال دستگاه و مکان

فرقی نمی کند که شما از چه نوع سخت افزاری استفاده می کنید زیرا اسناد و برنامه های کاربردی شما در همه حال به یک شکل هستند.

 

چند مستاجری

یک سیستم چند مستاجری یک نمونه در حال اجرای برنامه را بین گروهی از اجاره کنندگان مشتری های سرویس به اشتراک می گذارند. به جای اینکه هر کاربر از یک نمونه در حال اجرای برنامه اختصاصی استفاده کند، این نمونه بین چندین کاربر به اشتراک گذارده می شود.

مقیاس پذیری

کاربران می توانند در زمان تقاضا منابع را تدارک ببینند و نیازی به تدارک پیشین برای زمان های حداکثر بار مصرف منابع نیست.

امنیت

به دلیل تمرکز داده ها و منابع امنیتی بیشتر و پیچیده تر امنیت افزایش می یابد، اما نگرانی هایی هم وجود دارد .


 

 

نگهداری

به دلیل عدم نیاز به نصب برنامه های کاربردی برای هر کاربر نگهداری آسانتر و با هزینه کمترانجام می شود. در رایانش ابری هر دستگاه ساده که توانایی اتصال و برقراری ارتباط با سرور را داشته باشد، برای استفاده از خدمات رایانش ابر کافی است و میتواند نتایج را با دیگران به اشتراک بگذارد.

اطلاعات بیشتر ……